Plastikāta (PVC) bīdāmās durvis

Klientu iecienītās bīdāmās plastikāta durvis ir veidotas no standarta logu profila, izmantojot furnitūru, kas nodrošina vērtnes pārvietošanos paralēli loga plaknei. Vieglākai durvju atvēršanai būtu nepieciešama furnitūra ar automātiku, kas palīdz izcelt vērtni bīdāmā stāvoklī. Durvīm var pievienot slēdzeni un divpusēju rokturi, kā arī stiklojumu aizvietot ar paneli. Bīdāmās durvis ļauj pārvietot pat pusi no sienas.
Kādas ir PVC bīdāmo durvju priekšrocības? Tās palīdz ekonomēt dzīvojamo platību, jo tās aizņem daudz mazāk vietas nekā tradicionālās veramās durvis, padara telpas gaišākas un ir atvērtas dažādiem dizaina risinājumiem. Tajās var izmantot pat trīs stiklu stikla paketes, rāmju daudzkameru sistēma nodrošina teicamu siltumizolāciju, bet zemais slieksnis nodrošina grīdas plakni bez izvirzījumiem. Klienti noteikti novērtēs vienkāršo atvēršanu un aizvēršanu, bez piepūles maigi bīdot vērtnes pa sliedi, iespēju durvīs iebūvēt drošības sistēmu un pieslēgt to mājas signalizācijai, izmērus līdz par 6000 x 2500 mm (vienas vērtnes platums – līdz 3 metriem). PVC bīdāmās durvis spēj būt lielisks interjera akcents, jo furnitūru iespējams izvēlēties dažādās krāsās, kā arī vārtņu dekorus un stiklus var laminēt un tonēt, un pat pielikt klāt aizsargžalūzijas.

Kad ir runa par bīdāmajām konstrukcijām, BūvPalīgs sadarbojas ar labākajiem vietējiem
ražotājiem. Mēs piedāvājam gan bīdāmas/paceļamas durvis HST, gan bīdāmas/atgāžamas
durvis PSK.

HST ļauj realizēt tādas arhitektu idejas, kuras nevar īstenot ar tradicionālajiem durvju profiliem. Tās sniedz ļoti plašas konstrukciju izmēru iespējas (piemēram, baltas krāsas profiliem: 4,6 m x 2,3 m), tādējādi arī lielais stiklojums maksimāli piegādā dienas gaismu, tās ir iebūvējamas grīdā, un iedziļinātais sliekšņa profils netraucē pārvietoties no iekštelpām uz ārtelpām.

Bīdāmajamām/paceļamajām durvīm HST piemīt paaugstināta konstrukcijas izturība (nav nepieciešami papildu profili vai statnes), vēja slodzes noturība – 4. klase, konstrukcijas blīvums – 9. A klase (600 Pa).

Savukārt, bīdāmās/paceļamās durvis SYNEGO bez problēmām izpilda būvnormatīvu prasības. Ja tās lieto kopā ar atbilstošu stiklojumu, to siltumizolācija ir tik augsta, lai tās varētu izmantot pasīvajās ēkās. Turklāt to priekšocība ir grīdas līmeņa slieksnis, vizuāla pievilcība, ilgmūžība un ērta ekspluatācija. Durvju PVC-ALU profils ir triecienizturīgs un saglabā savas īpašības temperatūrā no -60 C° līdz +50 C°. Skaņas izolācijas rādītāji šīm durvīm ir līdz pat 43 dB, – tādi ir ieteicamie skaņas izolācijas rādītāji mājām, kas atrodas pie lielām šosejām. Cinkotās armatūras dēļ SYNEGO bīdāmās/paceļamās durvis ir ļoti stabilas, taču pēc klienta vēlmēm ir iespējams drošību padarīt vēl augstāku, sasniedzot pretestības klasi RC2, kas neļauj izcelt durvis ar vienkāršu instrumentu palīdzību. Durvju slieksnis nereti ir vieta, kur aizķeras kāja un var paklupt, bet šīm durvīm ir iedziļināts slieksnis, kas atbilst DIN 18025 prasībām, un tas nozīmē, ka tas neaizkavē pārvietošanos cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un ratiņkrēslā.

PSK durvju vērtnes ne tikai kustās paralēli fiksētai konstrukcijai, bet tām ir arī atgāšanās funkcija, tāpat kā standarta logiem. Bīdāmās/atgāžamās durvis PSK garantē labu siltumizolāciju, jo atvēršanas mehānismi nodrošina augstu blīvumu pa visu vērtnes perimetru. Tāpat arī tās ir drošas pret uzlaušanu, jo furnitūras noslēgšanas metāla elementi ir vienmērīgi izvietoti vairākās vietās uz vērtnes. PSK durvis ir viegli lietojamas. Atvēršana, noslēgšana un vērtnes bīdīšanas notiek ar roktura palīdzību, un to var darīt ar vienu roku. Atverot vērtne bīdās uz telpas iekšpusi, paralēli fiksētam rāmim. Konstrukcijas tehnisko īpašību dēļ ir iespējams realizēt liela izmēra terasu un balkonu stiklojumu.