Alumīnija logi

Cilvēkam, kurš vēlas ierīkot logus, rodas jautājums: kādus logus izvēlēties – alumīnija, koka vai plastmasas (PVC)? Katram loga profila veidam ir savas priekšrocības, piemēram, koks saglabā dzīvu skaistumu, siltumu un mājīgumu, bet tas ir dārgs, PVC logi ir ekonomiski un izturīgi, taču tie tik labi “neelpo”, savukārt alumīnija logi ļoti labi der ailes stiklojumam sabiedriskajās ēkās, bet dzīvojamās telpās var izskatīties “auksti”. Viens ir skaidrs – alumīnija logi kalpos daudzām paaudzēm un izturēs pat ražotnes telpas jaudu.

Alumīnijs ir materiāls, kuru daudz un dažādos veidos arvien vairāk pielieto būvniecībā. Ceļot jaunas un modernas ēkas, bieži arhitektu un dizaineru izvēle ir par labu alumīnija logiem un durvīm. Alumīnijs kā ķīmiskais elements brīvā veidā dabā nav sastopams, to iegūst no boksīdiem – minerāliem, kuri satur alumīnija oksīdus un sāļus. Karstās elektrolīzes procesā iegūst alumīniju tīrā veidā, un tālāk to lej attiecīgas formas plātnēs, no kurām tiek izvelmēti dažādi profili. Alumīnijs kā materiāls ir noturīgs un ilgmūžīgs.

Alumīnija logi ir noturīgi un ugunsdroši, turklāt laika gaitā nezaudē savu funkcionalitāti. Alumīnija konstrukcijas nodrošina arī siltuma un skaņas izolāciju un ūdens un vēja necaurlaidību. Kopumā tas Jums sniegs augstu komforta līmeni. Turklāt šādus logus ir iespējams izgatavot visdažādākajās formās, krāsās un izmēros.

Šos logus ir viegli tīrīt un apkopt, tiem lielākoties ir šaurs rāmja veids, tādējādi telpā ienāk vairāk dienasgaismas, un tiem ir vēl kāda būtiska īpašība – to uzstādīšana ir kā konkrētās telpas drošības slēdzene, jo alumīnijs pasargās Jūsu telpas no ielaušanās un bojājumiem.

Alumīnija logus parasti veido vienkameras vai divkameru kompozīcija. Tas nozīmē vienu vai divas hermētiskas telpas starp diviem vai trim stiklojumiem viena loga profila ietvaros. Vienkameras gadījumā logi tiek lietoti aukstajā stiklojumā, kuru izmanto telpās bez apkures nepieciešamības (balkonos, verandās, aukstajos paviljonos, lodžijās, rūpnieciskajās celtnēs). Divkameru alumīnija logus lieto visās apkurināmās telpās. To siltumaizsardzība balstās uz gaisa siltumvadību. Gaisa slānis, kas ir starp stiklojuma kārtām, neļauj aukstumam iekļūt iekštelpās un siltumam izkļūt ārā.

BūvPalīgs palīdzēs Jums izstrādāt tieši Jūsu alumīnija logu projektu. Aicinām Jūs uzdot savus jautājumus mūsu meistariem!